KUP DWA PASKI - TRZECI OTRZYMASZ GRATIS Zobacz
Darmowa dostawa od 180,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki portfel męski wybrać? Sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie

2022-05-20

A nosząc je w stylowym, modnym i porządnym portfelu, nie tylko pozostajemy dobrze zorganizowani, ale dajemy również świadectwo swojego wyczucia i dobrego smaku. O portfelach damskich pisaliśmy nie tak dawno temu, przyszła więc pora aby zmierzyć się z zagadnieniem portfeli męskich i odpowiedzieć na pytanie jaki portfel męski wybrać?

Męski portfel — obowiązkowy element męskiej galanterii


O ile w przypadku pasków damskich i męskich nie ma aż tak znaczącej różnicy, o tyle w portfelach jest zauważalna gołym okiem. Portfel męski jest zazwyczaj znacznie mniejszy od portfeli damskich i niemal zawsze wyposażony w przegródki na najważniejsze dokumenty, w tym na, np. Dowód rejestracyjny pojazdu. Ponadto raczej nie znajdziemy modelu piórnikowego — wybierając portfel męski, najczęściej wybieramy między modelami o orientacji poziomej i pionowej. Znajdziemy też opcje zamykane na zatrzask albo portfele składane, szczególnie wygodne dla tych panów, którzy cenią sobie wygodę i szybki dostęp do całej zawartości. Oczywiście ostateczny wybór uzależniony jest głównie od osobistych preferencji, jednak czasem warto poświęcić kilka chwil na sprawdzenie co w aktualnym sezonie jest modne. W ostatnim czasie to zdecydowanie model pionowy przoduje; najczęściej w odpowiedzi na pytanie „jaki portfel męski zdecydował się pan wybrać?” słyszymy między innymi, że „na pewno będzie to model pionowy”.

Wybierając portfel, zwracamy uwagę na…


… szereg udogodnień, odpowiadającym naszym wymaganiom. Zastanawiamy się czy ma być to pojemny i duży portfel męski, czy jedynie taki, aby pomieścił tylko najważniejsze dokumenty i wybrane karty kredytowe? Model pionowy czy portfel w orientacji poziomej? W jakim kolorze — czarnym, brązowym, szarym, a może granatowym? Odpowiedzi na tak postawione pytania znów sprowadzają się do osobistych preferencji. Nie ma tu jednego, uniwersalnego portfela, który byłby niepodważalnym ideałem dla każdego mężczyzny. I całe szczęście, bo inaczej moda nie byłaby tak ciekawa i kolorowa!

Materiały portfeli, czyli skóra naturalna i ekologiczna


To jedno z najważniejszych kryteriów towarzyszących nam podczas wybierania. Zazwyczaj określamy je na samym początku, jeszcze zanim przystąpimy do filtrowania produktów. W naszym asortymencie znajdziecie zarówno skórzane portfele, jak i portfele wykonane ze skóry ekologicznej.  Dobrze dobrany męski portfel ma pasować do swojego właściciela w każdej sytuacji, a ponadto służyć mu przez długie lata. Bez względu na to czy będzie to portfel duży i pojemny, czy będzie reprezentował portfele składane, powinien być praktyczną ozdobą, zachowującą „nowy” wygląd tak długo, jak to możliwe.

Oczywiście podczas zadawania sobie pytania jaki portfel męski wybrać, nie musimy odpowiadać w liczbie pojedynczej. Przy tak szerokim asortymencie, trudno byłoby zdecydować się na jeden, zwłaszcza że okazji do pochwalenia się nowym zakupem jest mnóstwo, a i aktualne trendy proponują skórzane portfele męskie i portfele wykonane ze skóry ekologicznej w naprawdę fantastycznych wzorach i modelach.

Stylowy portfel dla stylowego mężczyzny


Kiedyś męski portfel występował głównie w dwóch, klasycznych kolorach — czarnym i brązowym.  Raczej unikało się ozdobnych przeszyć, zdobień, tłoczonych wzorów. Teraz, na szczęście, panowie mogą wybierać i przebierać w przeróżnych propozycjach, a gdyby chcieli zapytać samych siebie jaki portfel męski będzie stylowy, bez przeszkód mogliby od razu odpowiedzieć: każdy, który będzie pasował do osobistych preferencji!

Portfele skórzane, wykonane ze skóry ekologicznej, pionowe, poziome i składane, występują w wielu wariantach kolorystycznych, często łącząc nawet dwa kolory. W naszym sklepie nie brakuje tak fikuśnych połączeń jak czerwień i granat chociażby, a jak powszechnie wiadomo — czerwony to podstawowy kolor, którego najlepiej trzymają się pieniądze. Duży portfel męski czy nie, każdy portfel kupiony od nas zmieści najważniejsze karty płatnicze i kredytowe, a ponadto jeśli będzie to dobrze dobrany portfel, przysłuży się na długie, długie lata. Możemy to zagwarantować z pełną odpowiedzialnością za tak składaną obietnicę.

Jaki portfel męski będzie najbardziej męski?


 Choć pytanie postawione w tym nagłówku może wydać się cokolwiek niemądre, po głębszym zastanowieniu nabiera sensu. Współcześni mężczyźni, choć nie są już tak bardzo wyczuleni na punkcie szeroko pojmowanej męskości jak jeszcze kilka lat temu, nadal zastanawiają się czy kolor, fason albo inny element charakteryzujący jakąkolwiek, galanteryjną rzecz, nie okaże się zbyt mało męski. Portfel nie jest w tej sytuacji odstępstwem od tak rozumianej normy. Zastanawiacie się wobec tego, jaki portfel może mieć kolor, by okazać się męski?

Z radością odpowiadamy: każdy i to nawet nie jeden! Czy to czerwony, czy czerwono-granatowy, portfel czarny męski, czarno-czerwony czy czarno-granatowy, każdy portfel będzie odpowiednio męski, możecie nam zaufać. Ma być przede wszystkim funkcjonalny, pomieścić wszystkie, najbardziej potrzebne współczesnemu mężczyźnie rzeczy, a jednocześnie dobrze i stylowo wyglądać. Kupując portfel u nas, kupujecie zarazem pewność, że któregokolwiek byście nie wybrali, spełni on wszystkie te podstawowe wytyczne.

pixel