HOT SUMMER SALE - Wyprzedaż do -60% - Sprawdź
Darmowa dostawa od 180,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dobrać torebkę do swojej sylwetki

2021-11-08

Torebki pozostają bez wątpienia jednym z najważniejszych atrybutów kobiety. Każda z nas posiada przynajmniej jedną, samodzielnie wybraną i kupioną torebkę; traktujemy je jako uzupełnienia stylizacji i podkreślanie ich charakteru. Zazwyczaj przy wyborze kierujemy się upodobaniami kolorystycznymi, tym, co aktualnie jest modne, z jakiego materiału torebka została wykonana i czy posiada charakterystyczny wzór, a jeśli tak, to jaki. Rzadko zwracamy jednak uwagę na jeszcze jedną, istotną kwestię towarzyszącą nam najczęściej podświadomie podczas wyboru: nasza sylwetka w pewnym stopniu determinuje wybór konkretnej torebki.
A jak dobrać torebkę do sylwetki? Spieszymy z pomocą!

Torby damskie pozostają bez wątpienia jednym z najważniejszych atrybutów kobiety. Każda z nas posiada przynajmniej jedną, samodzielnie wybraną i kupioną torebkę; traktujemy je jako uzupełnienia stylizacji i podkreślanie ich charakteru. Zazwyczaj przy wyborze kierujemy się upodobaniami kolorystycznymi, tym, co aktualnie jest modne, z jakiego materiału torebka została wykonana i czy posiada charakterystyczny wzór, a jeśli tak, to jaki. Rzadko zwracamy jednak uwagę na jeszcze jedną, istotną kwestię towarzyszącą nam najczęściej podświadomie podczas wyboru: nasza sylwetka w pewnym stopniu determinuje wybór konkretnej torebki. A jak dobrać torebkę do sylwetki? Spieszymy z pomocą!

Najpopularniejsze typy sylwetki damskiej

Aby poprawnie określić kształt swojego ciała, należy zmierzyć biust, talię oraz biodra, a uzyskane dzięki wynikom proporcje dopasować do konkretnego typu swojej figury. Poniżej prezentujemy te najpopularniejsze.

Figura typu jabłko; charakteryzują ją duży biust, szerokie ramiona, szczupłe nogi, brak wyraźnego wcięcia w talii i wystający brzuch.

Figura typu gruszka; charakteryzują ją zaokrąglone biodra oraz uda, wąskie ramiona i mały lub średni biust.

Figura typu klepsydra; charakteryzują ją wąska talia, ramiona proporcjonalne do bioder, pełny biust i krągłe biodra.

Figura typu odwrócony trójkąt; charakteryzują ją szerokie ramiona, wąskie biodra i uda oraz częstokroć duży biust. Znasz już dokładnie cechy i typ twojej figury? Własna sylwetka nie jest ci obca? Świetnie! Zatem możemy przejść do profesjonalnego doradztwa, gdzie podpowiadamy, jak poprawnie dobrać torebkę do figury.

Dobraliśmy właściwą torebkę do figury. Jak poprawnie ją nosić?

Wszystko zależy od tego, jakie wady chcemy ukryć albo optycznie skorygować. Torebkę do figury dobrać nie jest trudno, ale grunt to wiedzieć, jak pewne cechy charakterystyczne wpływają na nasz wygląd. Jeśli więc marzy nam się odwrócenie uwagi od niskiego wzrostu, powinnyśmy celować w podłużne, niewielkie torebki i dobrać odpowiednią (najdłuższą) długość paska. Gdy nasza „sylwetka kobiety” określana jest jako ta puszysta, najlepiej będzie zrezygnować z dużych toreb i kopertówek. A jaka będzie odpowiednia torebka do figury o zbyt szerokich, dużych ramionach? Odpowiedzią są średnie rozmiary — wówczas możesz nosić takie torebki na wysokości bioder lub w ręku. Podsumowaniem zebranych powyżej wskazówek i sugestii niech będzie przypomnienie, że pasować musi torebka do figury, a nie figura do torebki. Kobiety nie dzielą się na lepsze i gorsze w jakichkolwiek kategoriach. To my mamy czuć się dobrze z czymś, co ze sobą nosimy, to właśnie to „coś” ma pasować do nas, nie odwrotnie. Teraz, skoro już wiemy jak dobrać torebkę do sylwetki, nie pozostało nic innego jak zajrzeć do sklepu i w konkretnych fasonach znaleźć ten model, który skradnie nasze serca.

Małe torebki — dla każdej czy niewielu z nas?

Te najmniejsze torebki zawsze kuszą swoją funkcjonalnością. Mamy tu na myśli nie tylko kopertówki. W „mały” model torebki wpasowują się również niewielkie torby na ramię tak zwane torebki listonoszki, najchętniej wybierane na krótkie, niezobowiązujące wyjścia, podczas których nie będziemy potrzebować wielu rzeczy. Warto jednak pamiętać, że nie każda damska torebka będzie pasowała do wszystkich stylizacji, a i nasza sylwetka nie polubi się z każdym fasonem. Zwracamy więc uwagę na fakt, że małe torebki zostały stworzone z myślą o filigranowych, drobnych kobietach, co drogą eliminacji odrzuca typ sylwetki jabłko jako ten, do którego taka torebka damska będzie pasować.

Wszystko dlatego, że ten konkretny model torebki optycznie doda paniom o „jabłkowej” figurze dodatkowych centymetrów. Oczywiście to nie oznacza, że wpadką modową będzie taki wybór przy nieodpowiedniej sylwetce, przecież możesz nosić torebki jakich tylko zapragniesz niezależnie od twojej figury. Ze swojej strony proponujemy wyłącznie cenne wskazówki, nie twarde wytyczne.

 

Średnia torebka damska

„Średnia”, czyli taka, która najczęściej mieści maksymalnie format A4. Ten model torebki często posiada zaokrąglone kształty i jest doskonały na spacer po galerii, dłuższą wyprawę na miasto czy spotkanie biznesowe, na które koniecznie musimy zabrać dokumenty. Do kogo więc taka torebka damska będzie najlepiej pasować? Do wszystkich kobiet o pełnych kształtach i raczej niskim wzroście. W tym miejscu warto jednak wspomnieć o istotnym szczególe, który może znacznie ułatwić wybór odpowiedniej propozycji -długość paska. Zdecydowaną większość toreb możemy nosić na dwa sposoby — za krótkie uszy i na ramieniu dzięki dołączanym do zestawu paskom. Jak zatem dobrać do figury odpowiednią długość? Kobiety o sylwetce gruszki zrobiłyby najlepiej, gdyby swoje torby nosiły na wysokości talii, ewentualnie pod pachą. Odwróci to uwagę od niedoskonałości, optycznie niwelując ich znaczenie. Z kolei panie o figurze jabłka powinny pamiętać, aby średnie torebki nosić tak, by sięgały linii bioder. Możliwość regulowania długości paska pozwoli taką torebkę nosić również kobietom o średnim wzroście.

Duża torebka...do jakiej figury?

To nadal damska torebka czy już torba? Nazewnictwo nie jest najważniejsze. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie jak dobrać torebkę do sylwetki i z radością informujemy, że to właśnie duża torebka będzie idealna dla wysokich kobiet o krąglejszych kształtach. Jesteśmy zapewne zgodni co do tego, że „idealna” sylwetka kobiety nie istnieje. Każda ma w sobie coś wyjątkowego. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wybierać odpowiednich stylizacji i dodatków, aby mankamenty ukryć, a walory podkreślić. W przypadku dużych toreb, ważne jest aby pamiętać, że mogą wyszczuplać sylwetkę, ale jednocześnie odwracać uwagę od niekoniecznie pożądanych proporcji — na przykład zbyt szerokich ud czy masywnych ramion. W przypadku dużych modeli, długość paska nie gra tak istotnej roli. Najważniejsze, aby zdawać sobie sprawę z tego, że duża torebka dodatkowo pogrubi osoby tęgie, a filigranowym, niskim paniom odejmie lat, być może nawet zbyt wielu niż by sobie tego życzyły. Ten wybór będzie więc najlepszy dla wysokich kobiet, często takich w typie modelki. Skoro już wiemy jak dobrać torebkę do sylwetki, może pora zadać sobie pytanie jak konkretne modele nosić tak, aby korygowały względne wady sylwetki?

 

Dobraliśmy właściwą torebkę do figury. Jak poprawnie ją nosić?

Wszystko zależy od tego, jakie wady chcemy ukryć albo optycznie skorygować. Torebkę do figury dobrać nie jest trudno, ale grunt to wiedzieć, jak pewne cechy charakterystyczne wpływają na nasz wygląd. Jeśli więc marzy nam się odwrócenie uwagi od niskiego wzrostu, powinnyśmy celować w podłużne, niewielkie torebki i dobrać odpowiednią (najdłuższą) długość paska. Gdy nasza „sylwetka kobiety” określana jest jako ta puszysta, najlepiej będzie zrezygnować z dużych toreb i torebek kopertówek. A jaka będzie odpowiednia torebka do figury o zbyt szerokich, dużych ramionach? Odpowiedzią są średnie rozmiary — wówczas możesz nosić takie torebki na wysokości bioder lub w ręku. Podsumowaniem zebranych powyżej wskazówek i sugestii niech będzie przypomnienie, że pasować musi torebka do figury, a nie figura do torebki. Kobiety nie dzielą się na lepsze i gorsze w jakichkolwiek kategoriach. To my mamy czuć się dobrze z czymś, co ze sobą nosimy, to właśnie to „coś” ma pasować do nas, nie odwrotnie. Teraz, skoro już wiemy jak dobrać torebkę do sylwetki, nie pozostało nic innego jak zajrzeć do sklepu i w konkretnych fasonach znaleźć ten model, który skradnie nasze serca.

pixel